Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

herb Torunia2

Two Timer

Two Timer

  • Muzyka: modern blues
  • Kraj: Polska

Koncert: piątek 13:00, 18 sierpnia, Pomnik Kopernika


Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Gramy elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60-ych i 70-ych brzmienia. Swoją muzykę określamy terminem: “Grunge Blues na sterydach.”

Repertuar koncertowy oparty jest na własnych utworach i kilku coverach, które od początku istnienia TT stanowiły inspirację do rozwijania własnego stylu i tworzenia autorskich kompozycji. W kwietniu 2011 roku w poznańskim MM Studio nagraliśmy na żywo autorskie demo, EP-kę „Here it comes”, która wykorzystana została do promocji zespołu na koncertach klubowych, radiowych i festiwalowych. W listopadzie 2013, w trakcie trzech sesji 5-7.11, w Studio Perlazza w Poznaniu zarejestrowaliśmy na żywo (na “setkę”) 13 utworów, 12 autorskich i jeden cover. Materiał ten znalazł się na debiutanckiej płycie, której premiera odbyła się 7. czerwca 2014 roku. 20 czerwca 2014 zespół wystąpił na Meskalina Blues Festival. 1 sierpnia 2014 Two Timer zagrał w Niemczech na festiwalu Blues Open Air Niederlehme. 17 października zespół dał koncert na Jimiway Blues Festival 2014. W styczniu 2015 Two Timer reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA.