Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

herb Torunia2

O Festiwalu Harmonica Bridge

W trakcie piętnastu lat historii, na "Harmonica Bridge" wystapili wirtuozi harmonijki z osiemnastu krajów. Praktycznie z całej Europy ale też z Meksyku (Los Mighty Calacas), z Nowej Zelandii (Brendan Power), z Rosji(Gagarin Brothers) , z USA (The Nighthawks, Joe Powers, Keith Dunn, Chris Jones i in.).    Grali na harmonijkach w najróżniejszych konwencjach: blues, folk, jazz, country, bluegrass, pop, funky, muzykę poważną. Bo "Harmonica Bridge" to festiwal harmonijki, na której można grać wszystko!

       Większa niż w poprzednich latach reprezentacja polskich harmonijkarzy wynika z prostego faktu, że większość z nich gra na poziomie, który nie odbiega od zagranicznych kolegów. "Cudze chwalicie - swego nie znacie"? To nie my!

Pozdrawiam,

Sławek


    Od początku, festiwalowi towarzyszy konkurs harmonijkarzy, który wyłonił praktycznie całą czołówkę grających na harmonijce w Polsce.
    Festiwalowi towarzyszą również warsztaty instrumentalne, wystawy fotograficzne, pokazy sprzętu i inne działania artystyczne.
    Festiwal odbywa się corocznie w sierpniu na scenach plenerowych i w zabytkowych wnętrzach Torunia.


    Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Sławek Wierzcholski zaś organizatorem Miejska Instytucja Kultury - "Dom Muz".
    Festiwal jest finansowany ze środków gminy miasta Toruń.